Søg

Vigtig opdatering om corona: Hvad gør vi i KFUM og KFUK?

  NB: ARTIKLEN ER FORÆLDET! SE NYE OPDATERINGER PÅ INTRANETTET

   

  I KFUM og KFUK følger vi nøje Sundhedsstyrelsens anbefalinger i forhold til corona-virus, og det opfordrer vi også vores medlemmer til at gøre. 

   

  Det er ikke aktuelt at aflyse nogen større arrangementer

  Det er heldigvis ikke aktuelt at aflyse Børnefestival eller Efterskolefestival eller andre større arrangementer i KFUM og KFUK. Så derfor skal I endelig fortsætte med at tilmelde jer - og glæde jer!

  Vi er selvfølgelig meget fokuseret på god hygiejne, blandt andet vil der på festivalerne stå håndsprit let tilgængelig for alle. Og vi vil opfordre alle vores medlemmer til at følge Sundhedsstyrelsens anbefalinger, når vi mødes til arrangementer rundt omkring i landet.     

   

  Hvis det mod forventning bliver nødvendigt at aflyse

  Hvis det mod forventning bliver nødvendigt at aflyse et arrangement eller en festival, vil alle tilmeldte naturligvis få direkte besked, og deltagerbetalingen vil blive fuldt refunderet.


  Se sundhedsstyrelsens nyeste anbefalinger her